OsobnostiInformace o slavných osobnostech ze všech možných oblastí najdeme na mnoha různých místech. Především o osobnostech z oblasti politiky, sportu ale i kultury se každý den dočteme na stránkách novin. O osobnostech se můžeme dočíst také v časopisech – velmi často v nich najdeme např. velké rozhovory se známými osobnostmi, profily osobností atd. Přečíst si o osobnostech můžeme také v knihách – spousta knih se věnuje životu a dílu slavných osobností, v některých případech se jedná o autobiografie, v jiných je autorem jiná osoba. Osobnostem je samozřejmě věnují i další média – denně můžeme vidět známé osobnosti na televizních obrazovkách, kde jsou osobnosti ve filmech, seriálech, dokumentech a mnoha dalších pořadech. S hereckými osobnosti se pak můžeme setkat také na plátnech kin nebo v divadlech. Nejvíce informací o všech osobnostech ale najdeme na internetu, kde si můžeme přečíst spoustu podrobností a zajímavostí o jejich životě, prohlédnout si rozsáhlé fotogalerie nebo se podívat na videa.

Teletext je dostupný na každém kanálu. Přehledný TV program nabízí třeba portál Seznam.cz. Pohádky jsou dobrým způsobem, jak vyjádřit svůj cit k dětem.

Osobnosti a jejich příběhy v knižní podobě

Mezi nejžádanější knižní tituly dlouhodobě patří ty, které se zabývají životem slavných osobností. Na pultech českých knihkupectví tak najdeme obrovskou nabídku knih, jenž přinášejí příběhy osobností z mnoha různých oborů.

Simpsonovi online jsou nejoblíbenější kreslený seriál. Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Osobnosti a jejich webové stránky

Velké osobnosti mívají často také svoje vlastní internetové stránky. Na nich se můžeme dočíst o jejich životě a díle, prohlédnout si jejich fotogalerie, případně se dozvědět, co je u nich nového. Vlastní webové stránky má mnoho zpěváků a zpěvaček, herců a hereček a dalších umělců, kteří jsou známí z médií.

ČT24 živě je velice zajímavé. Teletext ČT je často velmi zajímavý.

Osobnosti na sociálních sítích

Internetové sociální sítě jsou velkým fenoménem současné doby a velká většina lidí je aktivně používá. Svoje vlastní profily tak na nich má i spousta známých osobností, které tak mohou být v ještě těsnějším kontaktu se svými fanoušky. Ti se díky tomu vždy dozví o chystaných novinkách a mohou se svými idoly komunikovat i přes internet.

ČT24 je zpravodajský televizní kanál.

Osobnosti na televizních obrazovkách

Vladimír Železný – jedna z největších osobností v českém mediálním byznysu. Vladimír Železný byl v minulosti generálním ředitelem TV Nova, která za jeho éry byla s velkým odstupem nejsledovanější českou televizí. Později byl Železný aktivní i v politice, stal se senátorem a poslancem Evropského parlamentu, nedávno se do televize vrátil jako ředitel TV Barrandov (po krátké době byl ale z funkce odvolán).

Václav Moravec – moderátor prestižního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce začínal jako televizní moderátor na TV Galaxie, kde měl vlastní talk show Otázky a odpovědi. Patří mezi největší televizní profesionály a je jednou z hlavních tváří veřejnoprávní České televize.
Leoš Mareš – přední český moderátor zábavných pořadů a show. Leoš Mareš je známý jako moderátor ranní show na rádiu Evropa 2 a také jako moderátor mnoha zábavných pořadů v televizi. Má specifický styl moderování a díky smyslu pro humor a vysoké profesionalitě patří mezi největší hvězdy na českých televizních obrazovkách.
Marek Eben – nesmírně oblíbený moderátor se v televizi objevil už před mnoha lety jako herec v seriálu Kamarádi, kde hrál postavu Válečka. Dnes je Marek Eben jednou z největších televizních hvězd, která je známá svým noblesním vystupováním a smyslem pro humor. Pro Českou televizi moderuje vlastní pořad Na plovárně, kam si zve zajímavé hosty, moderoval také zábavný pořad StarDance a mnoho dalších pořadů. Jako herec působil také v pražském divadle Studio Ypsilon.
Karel Šíp – další velká tvář české televizní zábavy. Karel Šíp je jedním z předních českých bavičů, který v této kategorii už několikrát zvítězil v anketě TýTý. Pro Českou televizi uvádí vlastní pořad Všechnopárty, dříve vytvořil skvělou dvojici s Jaroslavem Uhlířem (pořady Klip Klap nebo Šaráda).

Největší české osobnosti

Slavných českých osobností, kteří se zapsali zlatým písmem do dějin našeho národa, je mnoho. Podíváme se blíže alespoň na některé z nich, kteří patří mezi ty nejvýznamnější.

Jára Cimrman – nejslavnější Čech a všestranný génius, který vynikal v mnoha oborech – proslavil se jako spisovatel, dramatik, hudebník, vynálezce, filozof, cestovatel, učitel atd. I přesto, že jde o fiktivní osobnost, v anketě o největšího Čecha se umístil na prvním místě (ale byla mu udělena jen čestná cena).
Václav Havel – významný český politik a disident, který sehrál významnou roli při sametové revoluci. Po ní se stal československým a později i českým prezidentem. Patří mezi největší osobnosti českých dějin a byl nesmírně uznávaný i v zahraničí. Kromě politiky se věnoval také dramatické tvorbě, převážně pak absurdnímu dramatu.
Jan Amos Komenský – slavný český pedagog, kněz, filozof a spisovatel, kterému se přezdívá Učitel národů. Žil v letech 1592 až 1670 a je považován za zakladatele moderní pedagogiky. Mezi jeho nejznámější díla patří knihy Labyrint světa a ráj srdce nebo Svět v obrazech.
Karel IV. – český a německý král a také římský císař. Vládl v letech 1346 až 1378, založil univerzitu Karlovu, nechal postavit Karův most a hrad Karlštejn. Je považován ze nejvýznamnějšího panovníka v našich dějinách.

Osobnosti mezi českými sportovci

Spoustu velkých osobností najdeme také mezi českými sportovci. Český sport obecně má ve světě velké jméno a naši sportovci patří mezi absolutní světovou špičku. Kteří čeští sportovci patří aktuálně k těm nejslavnějším, jenž jsou ve světě nejvíce známí?

Jaromír Jágr – nejslavnější český hokejista, žijící legenda a jeden z nejlepších hokejových útočníků všech dob. Jaromír Jágr je obrovskou osobností jak na ledě, tak i mimo něj a za svoji dlouhou kariéru už nasbíral mnoho velkých úspěchů, ať už v kanadsko-americké NHL, nebo v dresu českého reprezentačního týmu.
Dominik Hašek – slavný český hokejový brankář, který byl ve své době nejlepším brankářem na světě. Dominik Hašek zaznamenal velké úspěchy nejen v NHL, kde mnoho let působil, ale také v české hokejové extralize a samozřejmě v dresu národního týmu, kterému pomohl k zisku zlatých medailí na olympijském turnaji v Naganu.
Petr Čech – nejlepší český fotbalový brankář, dlouholetá jednička v české reprezentaci a také v klubu Chelsea, který hraje v anglické Premier League. Petr Čech patří mezi nejlepší světové brankáře a mezi největší české fotbalové osobnosti.
Pavel Nedvěd – bývalý fotbalový záložník, který patřil mezi největší opory českého národního týmu. Dlouhou dobu hrál v Itálii, kde byl oporou týmů Lazio Řím a Juventus Turín. Dosáhl mnoha úspěchů, v roce 2003 získal cenu Zlatý míč jako nejlepší fotbalista v Evropě.
Martina Sáblíková – fenomenální česká rychlobruslařka, která má na svém kontě spoustu zlatých medailí z významných světových akcí včetně zimních olympijských her. Její úspěch je o to obdivuhodnější, že v Česku nejsou pro rychlobruslení ani zdaleka tak dobré podmínky jako v jiných rychlobruslařských velmocích.

Osobnosti mezi českými herci a herečkami

Mnoho velkých osobností je také mezi českými herci a herečkami.

Miroslav Donutil – v současné době jeden z nejpopulárnějších českých herců. Miroslav Donutil si srdce diváků získal nejen svým hereckým uměním, kterým se proslavil ve filmech, televizních seriálech a v divadle, ale také jako vynikající vypravěč. Jeho zábavné pořady patřily k tomu nejlepšímu, co české televize svým divákům nabídly. O vysoké oblibě svědčí i několik vítězství v anketě TýTý. Kromě herectví se Miroslav Donutil věnuje také dabingu.
Martin Dejdar – vynikající český herec, bavič a moderátor. Martin Dejdar patří mezi nejtalentovanější televizní osobnosti a je známý jak z mnoha televizních pořadů, tak i z filmů, seriálů a divadla. Hrál ve spoustě filmů a seriálů (vynikající byla např. jeho hlavní role v seriálu Zdivočelá země), na divadelních prknech pak spolupracuje se známým pražským divadlem Studio Ypsilon. V televizi se objevuje velmi často, v minulosti účinkoval např. v pořadech Na vlastní nebezpečí (kde vytvořil skvělou dvojici s Petrem Vackem), Ptákoviny nebo Šance, často také moderoval pořady založené na skryté kameře (dříve Ptákoviny, nedávno Vylomeniny). Je také znamenitým dabérem, který svůj hlas propůjčil Bartu Simpsonovi.
Bolek Polívka – jeden z předních českých herců a komiků, který je známý např. z pořadu Manéž Bolka Polívky, jenž patří mezi nejdéle vysílané zábavné pořady na České televizi. Hrál v mnoha filmech, nezapomenutelná je především jeho hlavní role ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Dokázal ale skvěle ztvárnit i vážné role, např. ve filmech Zapomenuté světlo nebo Musíme si pomáhat.
Jiřina Jirásková – vynikající česká herečka, ztvárnila mnoho velkých rolí ve filmech a seriálech a hrála i v divadle. Patří mezi největší herecké osobnosti v dějinách českého filmu a za svoji činnost obdržela mnoho ocenění. Žila v letech 1931 až 2013.
Jana Štěpánková – česká herečka, která se proslavila zejména díky svým seriálovým rolím. Známá je především ze seriálů Taková normální rodinka a Nemocnice na kraji města. Hrála také v mnoha filmech, z těch novějších to byli např. Účastníci zájezdu. Patří také mezi přední divadelní herce a roku 2014 vstoupila do Dvorany slávy v anketě TýTý.
Veronika Žilková – oblíbená česká herečka je známá jak z filmů a seriálů, tak i z televizních pořadů. Účinkovala např. v pořadu Tele Tele, v posledních letech se objevila v mnoha televizních seriálech. Mezi její nejnovější televizní role patří moderování vlastního pořadu Co mi nedá spát na TV Barrandov. Je vdaná za známého českého herce a politika Martina Stropnického.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!