OsobnostiInformace o slavných osobnostech ze všech možných oblastí najdeme na mnoha různých místech. Především o osobnostech z oblasti politiky, sportu ale i kultury se každý den dočteme na stránkách novin. O osobnostech se můžeme dočíst také v časopisech – velmi často v nich najdeme např. velké rozhovory se známými osobnostmi, profily osobností atd. Přečíst si o osobnostech můžeme také v knihách – spousta knih se věnuje životu a dílu slavných osobností, v některých případech se jedná o autobiografie, v jiných je autorem jiná osoba. Osobnostem je samozřejmě věnují i další média – denně můžeme vidět známé osobnosti na televizních obrazovkách, kde jsou osobnosti ve filmech, seriálech, dokumentech a mnoha dalších pořadech. S hereckými osobnosti se pak můžeme setkat také na plátnech kin nebo v divadlech. Nejvíce informací o všech osobnostech ale najdeme na internetu, kde si můžeme přečíst spoustu podrobností a zajímavostí o jejich životě, prohlédnout si rozsáhlé fotogalerie nebo se podívat na videa.

Osobnosti a jejich příběhy v knižní podobě

Mezi nejžádanější knižní tituly dlouhodobě patří ty, které se zabývají životem slavných osobností. Na pultech českých knihkupectví tak najdeme obrovskou nabídku knih, jenž přinášejí příběhy osobností z mnoha různých oborů.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Osobnosti a jejich webové stránky

Velké osobnosti mívají často také svoje vlastní internetové stránky. Na nich se můžeme dočíst o jejich životě a díle, prohlédnout si jejich fotogalerie, případně se dozvědět, co je u nich nového. Vlastní webové stránky má mnoho zpěváků a zpěvaček, herců a hereček a dalších umělců, kteří jsou známí z médií.

ČT24 živě je velice zajímavé.

Osobnosti na sociálních sítích

Internetové sociální sítě jsou velkým fenoménem současné doby a velká většina lidí je aktivně používá. Svoje vlastní profily tak na nich má i spousta známých osobností, které tak mohou být v ještě těsnějším kontaktu se svými fanoušky. Ti se díky tomu vždy dozví o chystaných novinkách a mohou se svými idoly komunikovat i přes internet.

ČT24 je zpravodajský televizní kanál.

Osobnosti na televizních obrazovkách

Vladimír Železný – jedna z největších osobností v českém mediálním byznysu. Vladimír Železný byl v minulosti generálním ředitelem TV Nova, která za jeho éry byla s velkým odstupem nejsledovanější českou televizí. Později byl Železný aktivní i v politice, stal se senátorem a poslancem Evropského parlamentu, nedávno se do televize vrátil jako ředitel TV Barrandov (po krátké době byl ale z funkce odvolán).

Václav Moravec – moderátor prestižního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce začínal jako televizní moderátor na TV Galaxie, kde měl vlastní talk show Otázky a odpovědi. Patří mezi největší televizní profesionály a je jednou z hlavních tváří veřejnoprávní České televize.
Leoš Mareš – přední český moderátor zábavných pořadů a show. Leoš Mareš je známý jako moderátor ranní show na rádiu Evropa 2 a také jako moderátor mnoha zábavných pořadů v televizi. Má specifický styl moderování a díky smyslu pro humor a vysoké profesionalitě patří mezi největší hvězdy na českých televizních obrazovkách.
Marek Eben – nesmírně oblíbený moderátor se v televizi objevil už před mnoha lety jako herec v seriálu Kamarádi, kde hrál postavu Válečka. Dnes je Marek Eben jednou z největších televizních hvězd, která je známá svým noblesním vystupováním a smyslem pro humor. Pro Českou televizi moderuje vlastní pořad Na plovárně, kam si zve zajímavé hosty, moderoval také zábavný pořad StarDance a mnoho dalších pořadů. Jako herec působil také v pražském divadle Studio Ypsilon.
Karel Šíp – další velká tvář české televizní zábavy. Karel Šíp je jedním z předních českých bavičů, který v této kategorii už několikrát zvítězil v anketě TýTý. Pro Českou televizi uvádí vlastní pořad Všechnopárty, dříve vytvořil skvělou dvojici s Jaroslavem Uhlířem (pořady Klip Klap nebo Šaráda).

Největší české osobnosti

Slavných českých osobností, kteří se zapsali zlatým písmem do dějin našeho národa, je mnoho. Podíváme se blíže alespoň na některé z nich, kteří patří mezi ty nejvýznamnější.

Jára Cimrman – nejslavnější Čech a všestranný génius, který vynikal v mnoha oborech – proslavil se jako spisovatel, dramatik, hudebník, vynálezce, filozof, cestovatel, učitel atd. I přesto, že jde o fiktivní osobnost, v anketě o největšího Čecha se umístil na prvním místě (ale byla mu udělena jen čestná cena).
Václav Havel – významný český politik a disident, který sehrál významnou roli při sametové revoluci. Po ní se stal československým a později i českým prezidentem. Patří mezi největší osobnosti českých dějin a byl nesmírně uznávaný i v zahraničí. Kromě politiky se věnoval také dramatické tvorbě, převážně pak absurdnímu dramatu.
Jan Amos Komenský – slavný český pedagog, kněz, filozof a spisovatel, kterému se přezdívá Učitel národů. Žil v letech 1592 až 1670 a je považován za zakladatele moderní pedagogiky. Mezi jeho nejznámější díla patří knihy Labyrint světa a ráj srdce nebo Svět v obrazech.
Karel IV. – český a německý král a také římský císař. Vládl v letech 1346 až 1378, založil univerzitu Karlovu, nechal postavit Karův most a hrad Karlštejn. Je považován ze nejvýznamnějšího panovníka v našich dějinách.

Osobnosti mezi českými sportovci

Spoustu velkých osobností najdeme také mezi českými sportovci. Český sport obecně má ve světě velké jméno a naši sportovci patří mezi absolutní světovou špičku. Kteří čeští sportovci patří aktuálně k těm nejslavnějším, jenž jsou ve světě nejvíce známí?

Jaromír Jágr – nejslavnější český hokejista, žijící legenda a jeden z nejlepších hokejových útočníků všech dob. Jaromír Jágr je obrovskou osobností jak na ledě, tak i mimo něj a za svoji dlouhou kariéru už nasbíral mnoho velkých úspěchů, ať už v kanadsko-americké NHL, nebo v dresu českého reprezentačního týmu.
Dominik Hašek – slavný český hokejový brankář, který byl ve své době nejlepším brankářem na světě. Dominik Hašek zaznamenal velké úspěchy nejen v NHL, kde mnoho let působil, ale také v české hokejové extralize a samozřejmě v dresu národního týmu, kterému pomohl k zisku zlatých medailí na olympijském turnaji v Naganu.
Petr Čech – nejlepší český fotbalový brankář, dlouholetá jednička v české reprezentaci a také v klubu Chelsea, který hraje v anglické Premier League. Petr Čech patří mezi nejlepší světové brankáře a mezi největší české fotbalové osobnosti.
Pavel Nedvěd – bývalý fotbalový záložník, který patřil mezi největší opory českého národního týmu. Dlouhou dobu hrál v Itálii, kde byl oporou týmů Lazio Řím a Juventus Turín. Dosáhl mnoha úspěchů, v roce 2003 získal cenu Zlatý míč jako nejlepší fotbalista v Evropě.
Martina Sáblíková – fenomenální česká rychlobruslařka, která má na svém kontě spoustu zlatých medailí z významných světových akcí včetně zimních olympijských her. Její úspěch je o to obdivuhodnější, že v Česku nejsou pro rychlobruslení ani zdaleka tak dobré podmínky jako v jiných rychlobruslařských velmocích.

Osobnosti mezi českými herci a herečkami

Mnoho velkých osobností je také mezi českými herci a herečkami.

Miroslav Donutil – v současné době jeden z nejpopulárnějších českých herců. Miroslav Donutil si srdce diváků získal nejen svým hereckým uměním, kterým se proslavil ve filmech, televizních seriálech a v divadle, ale také jako vynikající vypravěč. Jeho zábavné pořady patřily k tomu nejlepšímu, co české televize svým divákům nabídly. O vysoké oblibě svědčí i několik vítězství v anketě TýTý. Kromě herectví se Miroslav Donutil věnuje také dabingu.
Martin Dejdar – vynikající český herec, bavič a moderátor. Martin Dejdar patří mezi nejtalentovanější televizní osobnosti a je známý jak z mnoha televizních pořadů, tak i z filmů, seriálů a divadla. Hrál ve spoustě filmů a seriálů (vynikající byla např. jeho hlavní role v seriálu Zdivočelá země), na divadelních prknech pak spolupracuje se známým pražským divadlem Studio Ypsilon. V televizi se objevuje velmi často, v minulosti účinkoval např. v pořadech Na vlastní nebezpečí (kde vytvořil skvělou dvojici s Petrem Vackem), Ptákoviny nebo Šance, často také moderoval pořady založené na skryté kameře (dříve Ptákoviny, nedávno Vylomeniny). Je také znamenitým dabérem, který svůj hlas propůjčil Bartu Simpsonovi.
Bolek Polívka – jeden z předních českých herců a komiků, který je známý např. z pořadu Manéž Bolka Polívky, jenž patří mezi nejdéle vysílané zábavné pořady na České televizi. Hrál v mnoha filmech, nezapomenutelná je především jeho hlavní role ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Dokázal ale skvěle ztvárnit i vážné role, např. ve filmech Zapomenuté světlo nebo Musíme si pomáhat.
Jiřina Jirásková – vynikající česká herečka, ztvárnila mnoho velkých rolí ve filmech a seriálech a hrála i v divadle. Patří mezi největší herecké osobnosti v dějinách českého filmu a za svoji činnost obdržela mnoho ocenění. Žila v letech 1931 až 2013.
Jana Štěpánková – česká herečka, která se proslavila zejména díky svým seriálovým rolím. Známá je především ze seriálů Taková normální rodinka a Nemocnice na kraji města. Hrála také v mnoha filmech, z těch novějších to byli např. Účastníci zájezdu. Patří také mezi přední divadelní herce a roku 2014 vstoupila do Dvorany slávy v anketě TýTý.
Veronika Žilková – oblíbená česká herečka je známá jak z filmů a seriálů, tak i z televizních pořadů. Účinkovala např. v pořadu Tele Tele, v posledních letech se objevila v mnoha televizních seriálech. Mezi její nejnovější televizní role patří moderování vlastního pořadu Co mi nedá spát na TV Barrandov. Je vdaná za známého českého herce a politika Martina Stropnického.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!