Osobnosti mezi českými zpěvákyZnámé osobnosti jsou pochopitelně také mezi zpěváky a zpěvačkami. Oblíbení jsou zejména ti, kteří se věnují populární hudbě, jež má nejvíce fanoušků.

Michal David – žijící legenda české pop music, mimořádně úspěšný skladatel a zpěvák, který má na svém kontě obrovské množství velkých hitů. Michal David patří mezi nejoblíbenější české zpěváky a svojí hudbou dokázal oslovit všechny generace. Kromě velkých diskotékových hitů a pomalejších písniček napsal také několik úspěšných muzikálů a složil spoustu hitů i pro jiné zpěváky. Michal David je jednou z největších a nejvšestrannějších osobností české hudby a o jeho velké oblibě svědčí vyprodané koncerty a úspěchy v anketě popularity TýTý.
Karel Gott – další velká legenda české hudby. Karel Gott je nejpopulárnějším českým zpěvákem a má na svém kontě několik desítek vítězství v anketě Zlatý, resp. Český slavík. Poprvé tuto anketu vyhrál v roce 1963 a od té doby až na pár výjimek skoro vždy skončil na prvním místě. Na svém kontě má desítky velkých hitů a oblíbený je nejen u nás, ale i v jiných zemích, především pak v sousedním Německu. Stejně jako Michal David se narodil 14.července.

Daniel Landa – český zpěvák a skladatel, který patří mezi výrazné a kontroverzní osobnosti českého showbyznysu. Kromě vlastní sólové dráhy napsal také hudbu k několika muzikálům, ale i filmům nebo divadelním představením.Na svém kontě má mnoho velkých hitů a jeho koncerty patří k těm nejnavštěvovanějším.
Lucka Vondráčková – jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček, která se prosadila nejen jako zpěvačka, ale je také výborná herečka, tanečnice a dabérka. Lucka Vondráčková svoje první album vydala už ve svých třinácti letech a od té doby už má na svém kontě spoustu velkých hitů. V posledních letech se začala výrazněji prosazovat i v anketách Český slavík a TýTý, kde několikrát skončila na prvním místě.
Iveta Bartošová – jeden z největších talentů české pop music, vynikající zpěvačka s nádherným hlasem, která byla označovaná za princeznu české pop music. Iveta Bartošová patřila k největším osobnostem české populární hudby a nazpívala spoustu velkých hitů. Úspěšná byla také v muzikálech a zahrála si i v několika filmech. Smutný byl ale její osobní život a v roce 2014 tragicky zahynula poté, co spáchala sebevraždu skokem pod vlak.
Hana Zagorová – Hana Zagorová byla populární hlavně před rokem 1989, kdy hned x za sebou zvítězila v anketě Zlatý slavík (v letech 1977 až 1985). V roce 2014 obdržela Diamantovou desku Supraphonu za více než 10 milionů prodaných nosičů. Je vdaná za předního operního pěvce Štefana Margitu.

Sleduj seriály online zcela zdarma. Sledujeme filmy online a zadarmo.

Osobnosti mezi hudebními skladateli

Český národ dal světu také mnoho významných hudebních skladatelů. Kteří z nich patří mezi ty nejslavnější, jenž se proslavili nejen u nás, ale i v celém světě?

Antonín Dvořák – jeden z nejslavnějších hudebních skladatelů v dějinách je zároveň i nejhranějším českým skladatelem. Žil v letech 1841 až 1904 a napsal deset oper, devět symfonií, instrumentální skladby, komorní skladby a mnoho dalších velkých děl. Mezi jeho nejznámější díly patří opery Rusalka nebo Čert a káča a také Symfonie č.9 – Novosvětská.
Bedřich Smetana – další slavný český skladatel, který složil celou řadu slavných oper a dalších hudebních děl. Mezi jeho nejslavnější díla patří opery Prodaná nevěsta a Libuše nebo cyklus symfonických básní Má vlast. Slavný je také jeho citát: V hudbě život Čechů. Bedřich Smetana žil v letech 1824 až 1884.
Leoš Janáček – významný český skladatel, který se proslavil po celém světě. Napsal několik oper, mezi ty nejznámější patří např. Příhody lišky Bystroušky, Věc Makropulos, Šárka nebo Její pastorkyňa.

ČT24 živě je velice zajímavé.

Osobnosti mezi českými spisovateli

Mezi slavné osobnosti patřilo také mnoho předních českých spisovatelů. Někteří z nich jsou známí nejen v Česku, ale jejich věhlas přesáhl naše hranice a stali se slavnými i v celém světě. Kteří velcí čeští spisovatelé patří mezi ty nejznámější?

Franz Kafka – jeden z nejslavnějších spisovatelů 20.století, který psal v německém jazyce. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří romány Proces, Zámek nebo Amerika a také povídka Proměna. Žil v letech 1883 až 1924, za svého života ale jeho dílo nebylo moc známé. Proslavil se až po své smrti a ovlivnil mnoho jiných světových spisovatelů.
Milan Kundera – významný česko-francouzský spisovatel, jenž psal původně v českém jazyce, později začal tvořit svá díla ve francouzštině. Je autorem mnoha románů a esejí, psal také poezii a divadelní hry. Mezi jeho nejslavnější díla patří romány Žert nebo Nesnesitelná lehkost bytí. Za svoji činnost obdržel mnoho ocenění jak u nás, tak v zahraničí.
Jaroslav Foglar – český spisovatel, který psal především pro děti a mládež. Je autorem příběhů o Rychlých šípech, mezi jeho nejznámější knihy patří mj. Hoši od bobří řeky nebo Záhada hlavolamu. Kromě psaní knih se věnoval také skautské činnosti, působil také jako redaktor v několika časopisech a jako zážitkový pedagog. Žil v letech 1907 až 1999.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!