Nejzajímavější pořady na ČT24Program zpravodajského kanálu ČT24 se skládá především z aktuálního zpravodajství a rozhovorů s významnými osobnostmi, ale v programu této stanice je i řada dalších zajímavých pořadů. Které z nich patří k těm nejoblíbenějším?

Hyde Park – interaktivní pořad, který se na ČT24 vysílá v hlavním vysílacím čase. Hyde Park je pořadem, jehož podobu ovlivňují sami diváci svými dotazy a to prostřednictvím telefonu, sms zpráv nebo přes sociální sítě. Pořad se vysílá živě a i díky zajímavým hostům patří k tomu nejlepšímu, co ČT24 divákům nabízí. V sobotu se pak vysílá Hyde Park civilizace, který se zaměřuje na vědu.
Interview ČT24 -pořad, který ČT24 vysílá v podvečerním čase a moderátor v něm vždy vyzpovídá jednu známou osobnost. Interview ČT24 se obvykle týká aktuálních témat, která hýbou domácím nebo zahraničním děním.
Otázky Václava Moravce – diskusní pořad navazuje na tradici nedělních poledních politických debat, jako byly Co týden dal, Debata nebo V pravé poledne. Otázky Václava Moravce už jsou nedělní stálicí a patří mezi pevné body vysílání programu ČT24. První polovina pořadu se vždy vysílá souběžně na ČT1 a ČT24, druhá polovina pak pouze na ČT24.
Politické spektrum – diskusní pořad, který dává prostor menším politickým stranám, které se jinak na televizní obrazovky příliš často nedostanou. V pořadu Politické spektrum na ČT24 vystupují vždy zástupci tří menších politických stran a diskutují na vybrané témata.
Události – hlavní zpravodajská relace České televize, která se vysílá zároveň na programech ČT1 i ČT24. Události začínají každý den vždy v 19.00 a po nich následují tradiční Branky, body, vteřiny. Těsně před začátkem Událostí je na programu také předpověď počasí.

Události, komentáře – jeden z nejoblíbenějších pořadů na ČT24. Události komentáře nabízejí divákům komentované zpravodajství a zabývají se aktuálním děním doma i ve světě. Pořad se vysílá od pondělí do pátku vždy od 22 hodin na programu ČT24, další den jsou pak odvysílány reprízy.
Retro – magazín mapující to, jak se u nás žilo v období socialismu, vysílá Česká televize už od roku 2008.
Reportéři ČT – pořad zaměřený na aktuální kauzy a zajímavé reportáže se vysílá v premiéře na ČT1, na ČT24 pak běží jeho repríza. Moderátorem a zároveň dramaturgem tohoto pořadu je Marek Wollner, který je zároveň šéfredaktorem reportážní publicistiky na ČT24.

 ČT24 a zpravodajství z regionů

Program ČT24 se věnuje nejen nejdůležitějším událostem z domova i zahraničí, ale svoje místo zde má i zpravodajství z jednotlivých regionů České republiky. Pořad s názvem Události v regionech se vysílá v premiéře na stanici ČT1, reprízy pak divákům nabízí ČT24. Toto regionální vysílání existuje ve více verzích, jedna je určená pro jižní Moravu a Zlínský kraj, druhá pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj a konečně třetí verze Událostí v regionech se zaměřuje na zpravodajství ze všech regionů ČR. Kromě tohoto pořadu vysílá ČT24 také několik dalších – Události v regionech plus, Týden v regionech, Zajímavosti z regionů a pražský týdeník Z metropole.

Největší osobnosti na ČT24

Televizní stanice ČT24 je úspěšná díky profesionálům, kteří tuto televizi dělají. Stejně jako jiné stanice, i ČT24 má několik známých tváří, které jsou velmi oblíbené a napomáhají tak vytvářet image tohoto programu. Které známé televizní osobnosti patří na ČT24 k těm nejpopulárnějším?
Marcela Augustová – moderátorka hlavní zpravodajské relace ČT24. Marcela Augustová je jednou z moderátorek Událostí a na ČT24 se podílela i na řadě dalších projektů, pravidelně např. moderuje volební studia a další pořady. V minulosti si ale vyzkoušela i jiné typy pořadů, jednu dobu např. moderovala oblíbenou televizní soutěž Hry bez hranic. Dnes je Marcela Augustová jednou z nejznámějších moderátorek zpravodajství v Česku.
Jakub Železný – syn bývalého ředitele Novy a TV Barrandova Vladimíra Železného dříve spolupracoval i s komerčními stanicemi, později se ale stal jednou z hlavních tváří veřejnoprávního zpravodajství. Jakub Železný je na ČT24 jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace Události a kromě toho na této stanici působí také jako vedoucí moderátorů zpravodajství.
Daniel Takáč – jeden z moderátorů oblíbené relace Události, komentáře. Daniel Takáč patří ke zkušeným televizním pracovníkům a před působením v ČT24 byl šéfredaktorem zpravodajství na TV Prima. Ještě před tím, než začal pracovat v televizi, byl redaktor a moderátor v Českém rozhlase.
Taťána Míková – vedoucí redakce počasí v České televizi. Taťána Míková je velmi zkušenou moderátorkou a v ČT působí už od roku 1994

Informace o ČT24 na internetu

Veškeré podrobné informace o televizní stanici ČT24 si můžeme přečíst na jejích internetových stránkách. Ty jsou součástí velkého portálu České televize a kromě živého vysílání ČT24, podrobného televizního programu a informací o jednotlivých pořadech zde najdeme i velký archiv již odvysílaných pořadů a také aktuální články se zpravodajstvím z domova, ze světa i sportu. Internetové stránky www.ct24.cz totiž fungují nejen jako informační stránky o tomto programu, ale i jako samostatný a plnohodnotný zpravodajský portál, podobně jako třeba iDnes, Lidovky nebo iHned. Výhodou je především množství videí a reportáží a samozřejmě živé vysílání ČT24.

ČT24 na sociálních sítích

Ani zpravodajský kanál České televize nechybí na nejznámějších sociálních sítích. Na nich nalezneme jak profily samotné televize, tak jednotlivých pořadů. ČT24 jako taková má svůj profil na Facebooku, Twitteru, Google+ i YouTube, pokud jde o konkrétní pořady, tak např. na Facebooku najdeme profily Otázek Václava Moravce, Hyde Parku, Událostí komentářů, Horizontu ČT24, Studia Burza ČT24, Ekonomiky ČT24 a dalších pořadů. Na Twitteru mají svůj profil např. Hyde Park Civilizace, Online – ČT24, Hyde Park a další. Oba Hyde Parky mají samostatné profily i na YouTube, stejně jako Otázky Václava Moravce.

Sledovanost programu ČT24

Zpravodajský kanál České televize ČT24 je úzce zaměřený na žánr zpravodajství a tak jeho sledovanost samozřejmě nemůže být tak vysoká jako u plnoformátových stanic, nicméně na to,že se jedná o zpravodajskou televizi, dosahuje ČT24 velmi vysokých čísel. V cílové skupině 15+ se podíl sledovanosti (share) ČT 24 pohybuje okolo 4 procent, cože je velmi solidní výsledek a ČT24 tak patří mezi nejsledovanější a nejoblíbenější zpravodajské programy v Evropě. Je to dáno jednak kvalitou tohoto kanálu, ale i faktem, že po konci stanice Z1 nemá ČT24 v podstatě žádnou konkurenci. Nova ještě donedávna měla alespoň na internetu zpravodajský program Nova News, ale ten už zrušila a ČT24 je tak jedinou zpravodajskou televizí v Česku (pokud nepočítáme regionální programy).

Historie televizního programu ČT24

Televizní stanice ČT24 začala vysílat 2.5.2005 jako v pořadí třetí program veřejnoprávní televize u nás. Nejdříve vysílala ČT24 na internetu a na satelitu, postupně byla zařazena i do pozemního digitálního vysílání a do nabídek kabelových a IPTV operátorů. Dnes patří ČT24 mezi silné značky na českém televizním trhu a mezi nejsledovanější tematicky zaměřené TV stanice.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!