Iveta BartošováIveta Bartošová je jedna z nejznámějších českých zpěvaček, která byla nesmírně populární především na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy byla jednu dobu nejoblíbenější českou zpěvačkou vůbec a měla více fanoušků než Lucie Bílá. V posledních letech se Iveta Bartošová v médiích objevovala spíše v souvislosti s jejími partnery a jejími problémy s alkoholem a psychikou, stále však patří mezi největší osobnosti české pop music a její fanoušci věří, že se opět vrátí na pódia v plné síle. Za svoji kariéru Iveta Bartošová nazpívala celou řadu velkých megahitů a i díky svému jedinečnému hlasu, sympatickému vzhledu a milému vystupování si získala mnoho fanoušků.

Iveta Bartošová a začátky její kariéry

Počátky úspěšné pěvecké kariéry Ivety Bartošové sahají do poloviny osmdesátých let minulého století, kdy Iveta nazpívala svůj první velký hit pod názvem Knoflíky lásky. Tuto písničku Iveta Bartošová natočila spolu se svým tehdejším partnerem Petrem Sepéšim, který však v červenci roku 1985 tragicky zahynul. Poté Iveta krátce spolupracovala se se skupinou Balet, se kterou natočila známý megahit Hej pane diskžokej. Ve skupině Balet však působila jen krátkou dobu a vzápětí následovalo účinkování s Kroky Františka Janečka, skupinou, která se proslavila zejména vystupováním s Michalem Davidem. S Kroky Iveta natočila např. známý hit Léto. Důležitý milník v kariéře Ivety Bartošové přišel v roce 1987, kdy začala spolupracovat s Ladislavem Štaidlem, který se zároveň stal jejím životním partnerem. Koncem stejného roku Iveta natočila svoji první sólovou desku v kariéře pod názvem I.B. Toto album bylo mimořádně úspěšné a Iveta Bartošová za něj dokonce získala Zlatou desku. Další úspěšné album následovalo o dva roky později a mělo název Blízko nás.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Iveta Bartošová v 90. letech

I na začátku devadesátých let byla Iveta stále nesmírně oblíbená a točila jedno album za druhým. V letech 1990 – 1994 každý rok vydala jedno nové album a byla úspěšná i v anketách popularity – např. v anketě TýTý Týdeníku Televize třikrát za sebou zvítězila. Velkou proměnou prošla Iveta v roce 1994, kdy se nechala ostříhat úplně nakrátko, což byla hodně radikální změna. Poté se však vrátila ke svým dlouhým vlasům, které jí slušely mnohem víc. Iveta Bartošová sice i ve druhé polovině devadesátých let patřila k nejoblíbenějším českým zpěvačkám, ale na první místa už se nedostávala. Důležitý moment jejího života přišel roku 1996, kdy se Ivetě narodil syn Artur. Hodně úspěšné pak bylo album Ve jménu lásky z roku 1998, které získalo Zlatou i Platinovou desku a úspěšné byly hlavně pohádkové písničky Tři oříšky a Nekonečná.

ČT24 živě je velice zajímavé.

Iveta Bartošová v novém miléniu

V novém tisíciletí už hvězda Ivety Bartošové nezářila tolik jako v osmdesátých a devadesátých letech. Iveta sice natáčela další alba a to jak s novými písničkami, tak s cover verzemi starších hitů, ale v anketách popularity už se umísťovala na horších pozicích. Výjimkou byl rok 2008, kdy se Iveta Bartošová stala Skokanem roku v Českém slavíkovi a v anketě Týtý za tento rok dokonce zvítězila. Zpěvačka také vystupovala v několika muzikálech – např. Monte Cristo, Johanka z Arku nebo Dracula. Jinak ale bylo toto období spíše ve znamení Ivetina ústupu ze slávy a čím dál více se tato zpěvačka na stránkách denního tisku objevovala spíše v souvislosti s jejími problémy s alkoholem a obecně s psychickými potížemi. Zatím posledním albem Ivety Bartošové bylo album z roku 2012 Noc je království. V témže roce také Iveta úzce spolupracovala s televizí Pětka, která i přes velmi zajímavý program musela z finančních důvodů svoje vysílání po několika měsících ukončit.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!