Hudební TV online na internetuZatímco najít online vysílání sportovně zaměřených stanic je většinou poměrně obtížné, protože z důvodu vysílacích práv tyto stanice bývají kódované a nelze je většinou sledovat volně, u hudebních kanálů je tomu přesně naopak. Spousta hudebních stanic vysílá online i na internetu a můžeme je tak sledovat na počítači nebo notebooku i bez nutnosti kabelové televize či satelitu. Typickým příkladech jsou třena programy skupiny Óčko, které vysílají online a může je tak sledovat každý, bez ohledu na to, jestli má kabelovou televizi, satelit nebo jen obyčejnou anténu.

Dětské TV online na internetu

Dětské televizní stanice obvykle nebývají volně přístupné, ale i zde se najdou výjimky a některé zajímavé programy lze sledovat online. Patří mezi ně např. německá (u nás téměř neznámá) stanice vysílající volně na Astře s živým online streamem na stránkách www.rictv.de. Z těch českých lze sledovat veřejnoprávní ČT:D přímo na webových stránkách České televize.

Filmové TV online na internetu

Televizní kanály zaměřené na filmy bývají obvykle v placených nabídkách a tak jich příliš mnoho online nevysílá. Pokud je chceme sledovat zdarma, moc velký výběr není, ale za poplatek si můžeme vybrat z velmi široké nabídky filmových kanálů online – ať už jde o programy Filmboxu nebo jiné televizní stanice. Online už lze sledovat také filmy a seriály od HBO, ale samozřejmě pouze pro jejich předplatitele – v tomto případě se jedná o novou službu HBO GO, díky které lze sledovat pořady HBO i na tabletech a mobilních telefonech. Tuto službu už nabízí celá řada velkých operátorů, včetně UPC, Netboxu nebo O2TV.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Dokumentární TV online na internetu

Mezi oblíbené žánrové programy patří i ty dokumentární. Velmi oblíbené jsou stanice jako je např. Discovery, Animal Planet, Spektrum nebo National Geographic. Tyto stanice ale vysílají pouze v placených nabídkách kabelové či satelitní televize a jejich bezplatné online vysílání na internetu není běžně dostupné. I tak se ale dá najít několik – spíše ale zahraničních – televizních programů, zaměřených na dokumentární pořady, které vysílají online.

Regionální TV online

Mezi televize, které vysílají online na internetu, patří také mnohé regionální televizní stanice. U nich je program většinou tvořen zejména regionálním zpravodajstvím a jinými pořady, které lze bez problémů šířit volně přes internet a odpadají tak problémy s autorskými právy, kvůli kterým velké televize vysílat zdarma online nemohou. Díky vysílání těchto regionálních TV online tak mohou sledovat zprávy o dění v jednotlivých krajích i diváci z regionů na druhém konci republiky, kde tyto stanice v nabídce pozemní či kabelové televize nejsou. Které nejznámější a největší české regionální televize vysílají na internetu online a jaký program tyto stanice svým divákům přinášejí?

V1 – východočeská regionální televizní stanice se sídlem v Hradci Králové patří mezi českými regionálními programy mezi absolutní špičku. Televize V1 vysílá každou hodinu aktuální zpravodajství z Královéhradeckého i Pardubického kraje a zbytek programu tvoří atraktivní magazíny, dokumenty, videoklipy a další pořady. Na internetu mohou vysílání stanice V1 diváci sledovat na stránkách www.vctv.cz, kde najdou nejen živý stream této televize, ale také archiv již odvysílaných pořadů, televizní program a další důležité informace.
Praha TV – nová pražská metropolitní televizní stanice, která začala vysílat hned poté, co svůj provoz ukončila TV Metropol. Praha TV se zaměřuje na aktuální zpravodajství z hlavního města Prahy, které se střídá a magazíny a dokumenty. Na internetu mohou diváci sledovat Praha TV online na webových stránkách www.prahatv.eu.
Polar – ostravská regionální televize, která svým zpravodajstvím pokrývá celý Moravskoslezský kraj. Televize Polar patří mezi nejprofesionálnější regionální televize v Česku a její pestrý program tvoří zprávy, magazíny, rozhovory a další zajímavé pořady z tohoto regionu. Online tato televize vysílá na stránkách www.polar.cz.

Speciální internetové TV online

Kromě běžných televizních stanic, které primárně vysílají v rámci pozemního, kabelového nebo satelitního vysílání, ale existují i speciální internetové programy, které jsou dostupné pouze v rámci online vysílání. Patří mezi ně např. výše zmíněný Topfun TV Channel, Voyo Cinema a řada dalších. Z českých stanic můžeme jmenovat ještě např. Film1, který se zaměřuje výhradně na amatérské a nezávislé filmy.

TV online na různých zařízení od O2

Poměrně čerstvou novinkou, kterou začala společnost O2 nabízet svým zákazníkům, jenž od ní odebírají televizní programy, je možnost sledování TV online nejen v televizi, ale také na dalších zařízeních – v počítači, notebooku, ale i na tabletech nebo mobilních telefonech. Tato služba se jmenuje O2TV Go a je do ní zahrnuto vysílání dvaceti vybraných televizních kanálů a to včetně všech pořadů, které se na nich odvysílaly za posledních třicet hodin. Společnost O2 s touto službou u nás přišla jako první a v brzké se očekává, že ji začnou poskytovat i další provozovatelé placené digitální televize.

TV online na různých zařízeních od UPC

Největší český poskytovatel digitální kabelové televize UPC připravuje možnost sledování TV online v rámci projektu Horizon, který už běží v řadě jiných evropských zemí, kde společnost UPC působí. Služba by měla začít fungovat od podzimu 2014 a klientům UPC umožní spoustu nových funkcí včetně sledování TV online a to nejen na televizi nebo na PC, ale i na tabletech a mobilních telefonech. Součástí služby Horizon jsou i zcela nové set-top boxy.

TV online na různých zařízeních od internetových poskytovatelů

Zajímavou a novou službou, která se v poslední době začala hodně rozšiřovat je možnost sledování TV online v počítači díky připojení od místního poskytovatele internetu. Aktuálně už tuto službu nabízejí desítky menších lokálních internetových poskytovatelů, kteří tak svým zákazníkům umožňují sledovat základní české a slovenské programy přímo na monitoru PC či notebooku bez nutnosti platit si za příjem kabelové nebo satelitní TV a bez bez nutnosti mít televizor. Cena služby závisí vždy na konkrétním provozovateli, ale většinou se jedná o velmi nízké částky. Velkou výhodou je i množství slovenských programů, mezi kterými nechybějí ani stanice Doma, Dajto a Wau, které např. v nabídce kabelové televize UPC zatím nejsou dostupné.

TV online na více zařízeních na Slovensku

Na Slovensku byli v tomto směru o něco rychlejší než u nás a online vysílání televizních stanic pro tablety, mobily atd. už tam funguje delší dobu. Mezi poskytovatele patří např. Magio TV, Antik TV nebo Orange TV.

TV online v mobilním telefonu přes televizní tuner

Další možností, jak sledovat TV online na mobilním telefonu je využití speciálního DVB-T tuneru, resp. antény, umožňující příjem volně šířených digitálních televizních programů. Mobily, které přímo obsahují tento tuner u nás sice dostupné nejsou, nicméně je možné koupit si speciální malou anténu, která se přes USB zapojí do mobilního telefonu a umožní tak příjem digitálních programů.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!