Fotbalové přenosy a magazínyMezi nejsledovanější sporty v Česku patří fotbal hodně prostoru má tento sport i na obrazovkách České televize. Sportovní kanál ČT4 se fotbalu věnuje opravdu hodně a vysílá nejen přenosy z domácí ligy, ale i významné zahraniční akce. Z domácího fotbalu se jedná především o přímé přenosy a zpravodajství z první fotbalové ligy (aktuálně pod názvem Synot liga), ze které má ČT4 právo odvysílat hned tři duely z každého ligového kola. Kromě toho nalezneme v jejím programu i různé magazíny, zprávy a další pořady. ČT4 se ale věnuje i mezinárodní fotbalové scéně a pravidelně na ní můžeme sledovat přímé přenosy z nejvýznamnějších akcí, jako je Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa ve fotbale, z klubových soutěží pak např. prestižní Liga mistrů. Fotbalové přenosy na ČT4 mají vysokou kvalitu a to i díky zkušeným a profesionálním komentátorům, mezi nimiž vyniká zejména Jaromír Bosák nebo Pavel Čapek.

Hokejové přenosy a magazíny ve vysílání ČT4

Vedle fotbalu je druhým nejsledovanějším sportem v Česku lední hokej. I ten má ve vysílání programu ČT4 svoje pevné místo a to jak pokud jde o zápasy Extraligy, tak o mezinárodní události. Mezi stálice programu patří vysílání české hokejové Extraligy, kterou ČT vysílá v rámci studia Buly už od roku 1992 a jedná se tak o nejdéle vysílaný sportovní magazín v historii českého sportovního vysílání. Z mezinárodních akcí pak ČT4 vysílá zápasy českého národního týmu na všech důležitých turnajích a pravidelně každý rok také Mistrovství světa v ledním hokeji. Hokejové vysílání ČT4 má špičkovou úroveň a je mimořádně dobře hodnoceno u hokejových fanoušků i u odborníků. Velkou zásluhu na tom mají nesmírně kvalitní a zkušení komentátoři, kterým kraluje Robert Záruba, který je největší komentátorskou osobností v Česku.

Letní a zimní olympijské hry na programu ČT4

Jednou z mnoha jistot, na které se čeští sportovní fanoušci zatím vždy mohli spolehnout, je kvalitní pokrytí zimních i letních olympijských her. I přes to, že už v Česku působí spousta specializovaných sportovních kanálů, je zatím vždy vysílala Česká televize, která je zárukou kvality a profesionality. Díky tomu, že Česká televize má svůj samostatný sportovní kanál ČT4, může tak vysílání olympiády rozložit na více programů – v poslední době je tak zvykem, že v době konání olympijských her je můžeme sledovat nonstop na kanálu ČT4 a také na ČT2, samozřejmě s tím, že každá stanice v daný okamžik vysílá přenos z jiného odvětví. Kromě toho mohou diváci olympiádu sledovat také na internetových stránkách ČT4, kde mají k dispozici streamy ze všech olympijských kanálů a mohou si tak vybrat kterýkoliv přenos chtějí.

Sleduj seriály online zcela zdarma. Sledujeme filmy online a zadarmo.

Největší osobnosti programu ČT4

Česká televize má se sportovním vysíláním dlouholeté zkušenosti a v její sportovní redakci tak pracuje velké množství opravdových profesionálů a odborníků, kteří u nás patří mezi špičku v této oblasti. Kteří sportovní komentátoři na ČT4 patří k těm nejlepším?

Jaromír Bosák – nesmírně oblíbený sportovní komentátor, jehož hlas můžeme slyšet u fotbalových přenosů. Jaromír Bosák je známý svým specifickým způsobem komentování, který je trochu jiný než u ostatních sportovních komentátorů. Často se v něm objevují různé vtipné hlášky a postřehy, ale zároveň mu nechybí vysoká odbornost a kvalita. I díky tomu komentuje Jaromír Bosák nejvýznamnější zápasy a je jedničkou mezi fotbalovými komentátory na ČT4. V minulosti byl krátce i šéfredaktorem sportu na ČT, jinak pro tuto televizi pracuje už více než dvacet let. Kromě fotbalu patří mezi jeho oblíbené sporty také golf, který také komentuje.
Pavel Čapek – jeden z nejzkušenějších komentátorů, který v České televizi pracuje už od roku 1980. Stejně jako Jaromír Bosák se zaměřuje především na fotbal a v ČT je zároveň vedoucím fotbalových pořadů. V poslední době bývá za svůj komentátorský projev občas kritizován, nic to ale nemění na tom, že patří mezi nejlepší komentátory u nás. Kromě fotbalu můžeme jeho hlas slyšet i při dalších sportech, např. lyžování atd.
Robert Záruba – největší komentátorská hvězda ČT4, velmi zkušený a respektovaný profesionál a odborník, kterého milují hokejoví fanoušci a uznávají ho i hráči a trenéři. Robert Záruba je specialistou na lední hokej a jeho hlas už neodmyslitelně patří k přenosům z Mistrovství světa a jiných významných akcí. Na ČT4 působí také jako šéfkomentátor a vedoucí redaktor sportovních pořadů a vedle hokeje se věnuje také florbalu a jiným sportům.

Michal Dusík – hokejový komentátor, s Českou televizí spolupracuje už od roku 1993. Věnuje se především komentování ledního hokeje a atletiky, ale slyšet jej můžeme i u dalších sportů (sportovní střelba, lyžařská akrobacie atd.). Pravidelně komentuje také zahajovací i závěrečné ceremoniály olympijských her spolu s Vladimírem Drbohlavem.
Marek Svačina – sportovní komentátor, který se věnuje více sportům, můžeme se s ním setkat u přenosů z tenisu, atletiky, lyžování, cyklistiky, dostihů, cyklokrosu nebo jezdectví. S českou televizí spolupracuje už od roku 1991 a od roku 1997 je jejím stálým zaměstnancem.
Petr Vichnar – jeden z nejzkušenějších sportovních redaktorů, jenž pro Českou, resp. Československou televizi pracuje už od konce 70.let. Dříve tvořil dvojici spolu s Robertem Zárubou a věnoval se komentování ledního hokeje, mezi jeho domény patří i komentování přenosů z krasobruslení, házené, ale třeba i sjezdového lyžování. Věnoval se i sportovní publicistice a dokumentární tvorbě a v současné době je jedním z moderátorů zpravodajské relace Branky, body, vteřiny.
Jakub Bažant – další zkušený odborník, který s televizí spolupracuje už roku 1982. Jakub Bažant se orientuje především na basketbal, ale jeho hlas můžeme slyšet i u dalších sportů, jako je např. volejbal, sportovní gymnastika, moderní gymnastika, tenis, boby, saně, skeleton nebo sjezdové lyžování.
Vladimír Drbohlav – vedoucí zahraničních operací na ČT4 a nesmírně zkušený profesionál – s redakcí sportu spolupracuje už od roku 1971. Podílel se na obrovském množství sportovních přenosů, pořadů, magazínů a dokumentů, v ČT4 působil nejen jako komentátor, ale i jako dramaturg, asistent režie, reportér, moderátor nebo koordinátor. Jako sportovní komentátor se zaměřuje hlavně na atletiku, pravidelně jej můžeme také slyšet při přenosech ze zahájení a ukončení olympijských her (spolu s Michalem Dusíkem).

Teletextový servis na stanici ČT4

V posledních letech už sice teletextové vysílání nemá zdaleka takový význam, jaký mělo v minulosti, nicméně u některých programů má stále ještě smysl. Patří mezi ně zejména sportovní kanály, na kterých mohou fanoušci a sázkaři sledovat průběžné výsledky z ostatních zápasů a dalších sportů. Česká televize na svém sportovním programu ČT vysílá speciální zkrácenou verzi svého teletextu, který je určen pro sportovní fanoušky a sázkaře. Teletext ČT4 tak obsahuje výhradně stránky se sportovním zpravodajstvím a výsledky, televizním programem, živým livescore a také stránky sázkové kanceláře Tipsport. Teletext na ČT4 je zároveň spolu s teletextem ČT1 také nejsledovanějším teletextem v České republice, ostatní jsou za nimi s velkým odstupem.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!