ČT4ČT4 je český sportovní televizní kanál, který přináší divákům přímé přenosy, záznamy, magazíny, reportáže a zpravodajství ze široké škály různých sportů. ČT4 se zaměřuje především na sporty v České republice, ale v jejím vysílání najdeme i největší mezinárodní akce. Stanice ČT4 vysílá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je dostupná po území ČR, takže si ji mohou naladit všichni diváci. ČT4 patří mezi programy veřejnoprávní České televize, což mimo jiné znamená i to, že je vždy dostupná v základních nabídkách všech operátorů. Zároveň je to program s dlouhou tradicí – i přesto, že vysílá teprve od roku 2006, redakce sportu České televize má za sebou bohaté zkušenosti se sportovním vysíláním na na stanici ČT4 tak pracují ti největší profesionálové, kteří jsou u nás k dispozici.

Sledujeme filmy a seriály zdarma přímo v počítači.

Historie a proměny sportovního kanálu ČT4

Slavnostní zahájení vysílání televizní stanice ČT4 proběhlo v pátek 10.2 2006. Tento den nebyl zvolený jen tak náhodou, ale jednalo se o den, kdy byly zároveň zahájeny zimní olympijské hry v Turíně. Česká televize tak mohla tuto olympiádu vysílat na dvou programech zároveň a kromě ČT4 ji vysílala i na stanici ČT2. Stanice byla hned od začátku šířená v rámci pozemního digitálního vysílání a také v nabídkách kabelových operátorů. Původně se kanál jmenoval ČT4 Sport, o dva roky později došlo ke zkrácení názvu na ČT4. Další změna v názvu pak přišla po změně ve vedení České televize a od podzimu 2012 se stanice přejmenovala na ČT sport.

V jakých platformách televize ČT4 vysílá?

Možností, jak si můžeme naladit vysílání sportovního televizního kanálu ČT4 je spousta. Nejvíce diváků tuto stanici přijímá přes klasické terestrické vysílání, kde je mimochodem ČT4 dostupná jak v klasickém, tak ve vysokém rozlišení. Další možností je příjem pomocí kabelové televize, IPTV nebo přes satelit. Ve všech případech lze sledovat jak SD, tak HD verzi tohoto programu. Díky tomu, že ČT4 patří mezi programy České televize, musí být ze zákona vždy v základní nabídce – za její příjem si tak diváci nemusejí nic připlácet a najdou ji vždy v základním balíčku programů. ČT4 se dá sledovat také na počítačích a noteboocích díky iVysílání České televize a konečně poslední možností je sledování ČT4 na mobilních telefonech a tabletech – stačí si do nich stáhnout speciální aplikaci, která je zdarma a dostupná pro všechny hlavní mobilní platformy. Přes satelit pak mohou vysílání stanice ČT4 sledovat i diváci žijící na Slovensku (pomocí karty Skylink).

ČT4 v rámci pozemního vysílání

Pokud nám stačí pouze základní nabídka programů a televize pro nás není zas tak důležitá, je vhodnou alternativou příjem televize přes bezplatné terestrické vysílání. Na něj si na většině území ČR naladíme více než dvacet různých programů (včetně ČT4), v Praze pak kolem třiceti kanálů. V některých velkých městech pak lze kromě ČT4 na obyčejnou anténu naladit i další sportovní kanály – Sport5 a nejnověji pak Slovak Sport. ČT4, která vysílá na celém území Česka je umístěna v multiplexu 1 (v něm vysílá ve standardním rozlišení), většinu území pak pokrývá i multiplex 7, kde je ČT4 ve vysokém rozlišení (vedle ní pak ještě ČT1 HD, ČT2 HD, ČT:D, ČT art a Retro music TV). Další části území pak pokrývají některé regionální sítě, kde je ČT4 také dostupná ve svojí HD verzi spolu s dalšími programy České televize. K příjmu stačí mít pouze televizor s DVB-T tunerem, případně starší televizor se set-top-boxem a anténu. Žádné poplatky se za pozemní příjem ČT4 neplatí, vyjma koncesionářského poplatku České televizi, který ovšem musí platit všichni majitelé televizorů, bez ohledu na to jaké programy sledují.

Sleduju seriály online naprosto zdarma. Vše o zábavě zvané karaoke. ČT24 živě je velice zajímavé.

ČT4 v nabídkách kabelové televize

Kabelová televize je vhodná pro ty, kteří chtějí mít na výběr větší množství programů, včetně těch placených. V České republice platí zákon, podle kterého musí ty televizní kanály, které vysílají bezplatně v rámci pozemního vysílání, být zařazeny do nabídek všech kabelových operátorů (tzv. must carry programy). To se týká i stanice ČT4, kterou tak najdeme u všech operátorů kabelové televize v Česku, které ji mají ve svých základních nejlevnějších balíčcích, obvykle i ve vysokém rozlišení. Mezi hlavní operátory u nás patří např. UPC, Selfnet nebo Nej TV.

ČT4 v rámci IPTV vysílání

IPTV vysílání sice technicky funguje na jiném principu než to kabelové, pokud jde ale o nabídku programů, žádné zásadní rozdíly v tom nejsou. Všichni operátoři, kteří v Česku poskytují televizní vysílání přes IPTV mají ČT4 ve své základní nabídce a diváci si tak za její sledování nemusejí nic připlácet. Mezi největší IPTV operátory v Česku patří např. Netbox, nebo O2TV.

ČT4 u satelitních operátorů

Ani ti, co televizní vysílání přijímají přes satelit, nejsou o program ČT4 ochuzeni. Sportovní televizní kanál ČT4 je u nás dostupný u všech tří hlavních operátorů, tedy jak u Skylinku, tak i u Freesatu nebo Digi TV. Pouze Skylink ale nabízí tento program ve vysokém rozlišení – zbylí dva operátoři mají ČT4 pouze ve standardní verzi. Jinak i u satelitu platí, že tento program je vždy zařazen do základních nabídek jednotlivých poskytovatelů televizního vysílání.

ČT4 v mobilních telefonech a tabletech

Vysílání televizní stanice ČT4 ale můžeme sledovat i na displejích svých mobilních telefonů či tabletů. Stačí si stáhnout aplikaci, která nám umožní sledovat tuto televizi kdekoliv, kde máme připojení na internet. Aplikace je ke stažení zdarma a je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS a Windows Phone. Kromě ní existuje také podobná aplikace pro sledování zpravodajské stanice ČT24. Druhou možností, jak sledovat sportovní kanál ČT4 na mobilech a tabletech je přes poskytovatele internetového připojení. Ti už dnes běžně nabízejí možnost sledovat jednotlivé televizní kanály nejen v televizi, ale i v počítači, mobilu či tabletu. Z velkých operátorů to umožňuje např. O2TV, postupně se ale tyto služby rozšiřují i k dalším poskytovatelům televize a internetu.

ČT4 a iVysílání veřejnoprávní ČT

Program stanice ČT4, ale i ostatních kanálů veřejnoprávní České televize je snadno dostupný také přes internetové iVysílání. To můžeme sledovat dvěma způsoby – buď klasicky přes webové rozhraní na adrese www.ceskatelevize.cz/ivysilani nebo v rámci aplikace HbbTV, která je součástí moderních SMART televizorů. iVysílání nám umožní nejen přístup k živému vysílání všech šesti programů České televize, ale také přístup k bohatému archivu. V něm už je více než 3500 dní vysílání a neustále v něm přibývají nové a nové pořady. Jednotlivá videa si v něm můžeme snadno vyhledat buď podle abecedy, nebo podle data, kdy byl vybraný pořad odvysílán. Po registraci si lze i vytvářet vlastní playlisty, hodnotit pořady a využívat další užitečné funkce.

Kde lze zjistit program stanice ČT4?

Možností, jak zjistit, co právě ČT vysílá, nebo jaký bude mít program v následujících dnech, je spousta. Kompletní a nejpodrobnější televizní program stanice ČT4 najdeme na internetových stránkách České televize, dále pak na webech poskytujících TV program i ostatních kanálů (k nejlepším z nich patří www.tvp.cz), na teletextu ČT, dále pak na mobilních aplikacích s televizním programem, v novinách, specializovaných časopisech atd. ČT4 patří mezi základní televizní kanály a tak se s jejím programem setkáme prakticky všude, kde se program televizí zveřejňuje.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!