ČT1Televizní stanice ČT1 je jedním z šesti programů veřejnoprávní České televize. Zatímco ostatní kanály jsou specificky zaměřené, ČT1 vysílá programy pro celou rodinu a svoje oblíbené pořady si tam najde skoro každý. Na ČT1 tak můžeme sledovat např. filmy, dokumenty, seriály zpravodajství, pořady pro děti a mládež, magazíny, publicistiku a spoustu dalších zajímavých pořadů. ČT1 vysílá 24 hodin denně a samozřejmě vysílá kompletně v češtině. Součástí programu je i teletext a také velmi kvalitní aplikace HbbTV.

Jak si můžeme naladit stanici ČT1?

Veřejnoprávní televizní kanál ČT1 má stoprocentní pokrytí našeho území a tak si jej může naladit úplně každý. ČT1 je dostupná ve všech vysílacích platformách, takže ji můžeme sledovat nejen v rámci digitálního pozemního vysílání, ale také prostřednictvím kabelové televize, IPTV nebo přes satelit. Další možností je pak sledování ČT1 na počítači, v tabletu nebo na displeji mobilního telefonu.

ČT1 v rámci pozemního vysílání

Program ČT1 je jedním z kanálů veřejnoprávní České televize a tak je vysílán v rámci celoplošného multiplexu 1, který pokrývá celé území České republiky. Spolu s „jedničkou“ si v něm můžeme naladit také programy ČT2, ČT24 a ČT sport.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

ČT1 v nabídkách kabelové televize

Stanice ČT1 je naprosto samozřejmou součástí nabídek všech operátorů kabelové televize. Programy veřejnoprávní České televize patří mezi tzv. must carry programy a tak je musí všechny kabelové televize povinně šířit ve svojí základní nabídce. Tuto stanici si ale mohou naladit i někteří abonenti kabelových televizí na Slovensku, kde je často ČT1 do nabídky zařazena také.

ČT1 v nabídce poskytovatelů IPTV

Stejně jako u kabelové televize, tak i u IPTV platí, že televizní kanál ČT1 je zařazen u všech našich operátorů a to vždy v základní nabídce. Ať už tedy máte jakéhokoliv poskytovatele televizního vysílání, vždy máte jistotu, že stanici ČT1 budete moci bez problémů sledovat.

ČT1 a její vysílání na satelitu

Na satelitu vysílají všechny programy veřejnoprávní České televize včetně programu ČT1. Česká televize vysílá na více satelitních pozicích a tak je její první program v nabídce všech tří satelitních operátorů, kteří na našem území nabízejí svoje služby – tedy u Skylinku, Freesatu i u Digi TV.

ČT1 v analogovém vysílání

Analogové vysílání jako takové už sice skončilo a běžným způsobem už není v provozu, nicméně některé kabelové televize ještě stále umožňují svým klientům přijímat i analogovou programovou nabídku. Týká se to zejména těch lidí, kteří mají starší televizní přijímače a stačí jim jen omezená nabídka programů. Obvykle se pak jedná třeba jen o 10 až 15 základních kanálů, mezi kterými samozřejmě nikdy nechybí ani ČT1.

ČT1 ve vysokém rozlišení

Pokud máme televizi, která umožňuje příjem HD vysílání, můžeme sledovat ČT1 i ve vysokém rozlišení. ČT1 v HD vysílá jednak terestricky v rámci multiplexu 7, dále pak v nabídkách kabelových společností a IPTV a také na satelitu v nabídce Skylinku a Freesatu. Kromě prvního programu ČT1 vysílají v HD rozlišení také stanice ČT2 a ČT sport, v příštích letech se plánuje i HD vysílání zpravodajského kanálu ČT24.

ČT1 a její teletext

Nedílnou součástí programu ČT1 je také teletext, který se u nás vysílá už více než dvě desítky let. V posledních letech je teletextové vysílání na ústupu a spousta nových programů jej nevysílá, nicméně na programu ČT1 zatím teletext zůstává. Teletext České televize je ze všech českých teletextů nejlépe zpracovaný a obsahuje nejvíce informací. Najdeme v něm aktuální zpravodajství z domova i ze světa, sportovní výsledky a zprávy, předpověď počasí, televizní program, kulturní informace, zprávy ze světa ekonomiky a financí, různé specializované rubriky a také kompletní servis pro sázkaře. Teletext je také součástí aplikace HbbTV.

ČT1 a aplikace HbbTV

Hbb Tv neboli hybridní vysílání je velmi užitečná a zajímavá aplikace, která je určená majitelům televizorů s připojením na internet. Pokud máme chytrou televizi, která umožňuje příjem HbbTV, získáme tak spoustu dalších skvělých funkcí. Česká televize je u nás průkopníkem hybridního vysílání a kromě ní žádná jiná velká televize u nás tuto aplikaci nenabízí (výjimkou jsou pouze hudební programy Óčko a Óčko Gold, kde je ale HbbTv spíše ve zkušebním režimu a kanály UPC Express a Fun1 v kabelové televizi). Aplikace HbbTV na ČT1 zahrnuje několik zajímavých funkcí, mezi které patří např. přehledný televizní program všech stanic České televize, zpravodajskou lištu ČT24, teletext nebo speciální aplikace při velkých sportovních akcích, jako jsou olympiády nebo mistrovství světa ve fotbale či ledním hokeji. Asi nejzajímavější funkcí HbbTV je ale iVysílání, které umožňuje pustit si téměř jakýkoliv program z bohatého archivu všech kanálů České televize za několik posledních let. Ovládání HbbTV na ČT1 je velmi jednoduché a aplikace se spouští stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači.

Kde najdeme informace o programu ČT1?

Pokud nás zajímá, jaký je program kanálu ČT1 na dnešek nebo na následující dny, máme hned několik možností, jak jej zjistit. První variantou je EPG neboli elektronický programový průvodce. Tím jsou vybavené všechny nové televizory a samozřejmě také set top boxy. V EPG na ČT1 najdeme program této stanice na několik dní dopředu a to včetně podrobných popisů jednotlivých pořadů. Druhou možností, jak zjistit aktuální program ČT1 je teletext. Programy jednotlivých stanic pak najdeme na teletextu ČT1 od strany 300. Třetí možností je výše zmíněná aplikace HbbTV. Ta je v tomto směru ideální, protože obsahuje nejpodrobnější program, včetně ukázek u vybraných pořadů, které si můžeme rovnou přehrát. Pro ty, co dávají přednost tištěnému televiznímu programu jsou pak k dispozici specializované programové časopisy. K těm nejlepším patří např. TV Star, oblíbený je také TV Max nebo TV mini, stálicí na trhu je pak Týdeník Televize, který vychází už několik desítek let. V každém případě, program stanice ČT1 najdeme samozřejmě ve všech těchto časopisech a přečíst si jej můžeme i na stránkách některých novin. Program ČT1 nalezneme také v aplikacích pro mobilní telefony a tablety – k těm nejzdařilejším patří např. Tiviko nebo Fdb. A konečně poslední možností, jak zjistit, co bude vysílat ČT1, jsou internetové stránky. Můžeme se podívat přímo na webové stránky České televize nebo využít některý ze specializovaných webů, např. www.tvp.cz.

Aplikace s vysíláním ČT1 pro mobilní telefony a tablety s Androidem

Pořady, které se vysílaly na stanici ČT1 si můžeme přehrát také v mobilech a tabletech s operačním systémem Android. Stačí si jen v internetovém obchodě Google play stáhnout aplikaci s názvem iVysílání České televize a získáme tak přístup k bohatému archivu pořadů, které ČT1 v posledních čtyřech letech odvysílala. Aplikace je zcela zdarma a kromě pořadů z ČT1 obsahuje i archiv pořadů z ostatních kanálů ČT (ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art).

Aplikace s vysíláním ČT1 pro operační systém iOS

Stejnou možnost sledovat pořady z vysílání stanice ČT1 mají i majitelé iPhonů a iPadů. Pro ty je připravená aplikace iVysílání, kterou si mohou bezplatně stáhnout z internetového obchodu iTunes. Aplikace umožňuje sledování pořadů z archivu všech programů České televize, včetně nových stanic ČT :D a ČT art. Výhodou je i možnost sestavení vlastního playlistu.

Aplikace s vysíláním ČT1 pro zařízení s Windows Phone

Operační systém Windows Phone sice není tolik rozšířený a aplikací je na něj méně, ale v případě České televize jeho uživatelé o nic nepřijdou. Stejně jako u Androidu a iOS, tak i na Windows Phone je k dispozici aplikace, která se jmenuje iVysílání. Jejím obsahem je bohatý archiv pořadů České televize a kromě pořadů z ČT1 v ní nechybějí ani pořady z kanálů ČT2, ČT24. ČT sport, ČT :D a ČT art. Aplikace je zdarma ke stažení v obchodě Windows Phone Store.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!